Rozpoznaj swój typ sylwetki

Pierwszym krokiem do idealnej stylizacji jest umiejętność określenia własnego typu sylwetki. To właśnie ona decyduje o tym, jakie ubrania będą najbardziej pasować. Jak określić typ sylwetki? To proste! Najpierw przyjrzyj się swoim proporcjom, tym między ramionami, talią i biodrami. Czy Twoje biodra są szersze od ramion, czy może to one dominują? Czy talia jest zaznaczona czy raczej niewidoczna? Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci zidentyfikować który z typów sylwetek damskich posiadasz. Najpopularniejsze z nich to:

 • Jabłko - figury, które charakteryzują się szerszą górą, ale węższymi biodrami i nogami.
 • Klepsydra - czyli równomiernie zarysowane ramiona i biodra, przy wciętej talii.
 • Kielich - ramiona są tutaj szersze niż biodra, a talia raczej niewidoczna.
 • Gruszka - natomiast posiada szersze biodra niż ramiona, a talia jest zaznaczona.

Kluczowe jest dobranie odpowiednich ubrań, które podkreślą Twoje atuty i ukryją ewentualne niedoskonałości. To pozwoli Ci poczuć się pewnie i komfortowo, niezależnie od rozmiaru.

Sylwetka jabłko w rozmiarze plus size

Jest to jeden z typów sylwetek damskich, który charakteryzuje się szerszą górą, ale węższymi biodrami i nogami. Kobiety o figurze jabłka mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, co może powodować, że talia jest mniej zaznaczona. Decydując się na odpowiednie ubrania dla tego typu sylwetki można stworzyć efekt proporcjonalności figury.

Podstawową zasadą przy dobieraniu odzieży dla typu "jabłko" jest balans pomiędzy proporcjami ciała. Stawiaj na ubrania, które optycznie wyszczuplą górną część ciała i podkreślą nogi. Przy wyborze bluzek i sukienek szukaj modeli z dekoltem w serek lub V, które skierują wzrok na dekolt, odciągając go od brzucha. Podkreślaj linię biustu, wybierając modele z ozdobnymi detalami w tym obszarze. Spódnice i spodnie powinny być dobrze skrojone - nie zbyt ciasne ani luźne. Idealnym wyborem będą modele o prostym kroju, które podkreślą atuty sylwetki "jabłka" plus size.

Sekrety stylizacji dla figur typu klepsydra

Figura klepsydry plus size charakteryzuje się równymi proporcjami ramion i bioder przy zaznaczonej talii. Jeśli jesteś posiadaczką takiej sylwetki, pamiętaj, że najważniejsze jest podkreślenie swojej naturalnej talii i proporcji ciała.

Jak dobierać ubrania do sylwetki typu klepsydra? Wybieraj bluzki i sukienki z wyraźnie zaznaczonym miejscem na talię, które będą podkreślały Twoje proporcje. Sukienki i tuniki w kształcie litery A lub z marszczeniem w talii mogą być dobrym wyborem. Jeśli decydujesz się na spódnice, wybieraj te, które delikatnie rozszerzają się ku dołowi, podkreślając talię i równomierność proporcji. Unikaj natomiast ubrań zbyt obcisłych lub zbyt luźnych – mogą one zaburzyć naturalne proporcje Twojego ciała. Właściwie dobrana odzież plus size może wydobyć z Ciebie to, co najlepsze, podkreślając atuty sylwetki typu klepsydra.

Modne sukienki dla figury typu jabłko

Źródłem nieocenionej pewności siebie dla kobiet z figurą typu jabłko może być odpowiednio dobrana sukienka plus size. Idealne sukienki plus size dla figury typu jabłko to takie, które podkreślają atuty sylwetki, pozwalając jednocześnie ukryć ewentualne niedoskonałości. Ważne jest, aby przede wszystkim zwracać uwagę na kształt i długość sukienki. Modele o luźnym kroju i długości do kolan lub tuż za nimi są świetnym wyborem. W końcu jabłkowate typy figur damskich cechują się pięknymi nogami, które warto podkreślić.

Dopełnieniem stroju może być sukienka z dekoltem w serek lub V, który przyciągnie wzrok do górnej części ciała, odwracając uwagę od brzucha. Ważne jest również, aby sukienka miała flaterującą linię talii, która nie jest zbyt obcisła. Dobrym wyborem mogą być sukienki w kształcie litery A lub modele z marszczeniem w talii. Odpowiednie ubrania plus size, dopasowane do typów figur damskich, mogą pomóc Ci poczuć się pewnie i komfortowo, podkreślając to, co w Twojej sylwetce jest najpiękniejsze. Wybór odpowiedniej sukienki plus size dla figury typu jabłko to nie tylko kwestia mody, ale przede wszystkim dobrego samopoczucia.

Stylizacje dla sylwetki gruszki

Jeśli chodzi o  typy sylwetek damskich gruszka jest wyzwaniem, ale znając kilka cech, możesz dobrać odpowiednią odzież plus size. Taka figura to połączenie szerszych bioder, wąskich ramion i zaznaczonej talii. Poniżej przedstawiamy strategię dobierania ubrań dla tego typu sylwetki:

 • Bluzki i sukienki: Wybieraj te z dekoltem w łódkę lub litery V - ogniskują wzrok na ramionach, balansując proporcje.
 • Spodnie: Szukaj modeli prostych lub lekko rozszerzanych. Pamiętaj o unikaniu bardzo obcisłych fasonów, które mogą zbytnio podkreślać linię bioder.
 • Kurtki i płaszcze: Najlepszym rozwiązaniem będą modele z lekkim marszczeniem lub paskiem w talii, które podkreślą tę część sylwetki.
 • Sukienki: Idealne będą te, z delikatnym rozszerzeniem ku dołowi, podkreślając talie i tworząc iluzję proporcjonalności.

Nawet do typów sylwetek damskich zaliczanych jako trudniejsze, takich jak 'gruszka', możesz dobrać estetyczną i komfortową odzież plus size. Ważne, aby dostosować strój do indywidualnych preferencji i czuć się w nim dobrze.

Jak podkreślić atuty figury typu kielich

Osoby posiadające figurę typu kielich często mają szerszą górę ciała, w tym ramiona, przy czym talia jest raczej niewidoczna. Działania powinny zatem w głównej mierze koncentrować się na wykorzystaniu ubrań, które pomogą zrównoważyć proporcje ciała i podkreślić atuty sylwetki. W przypadku takiego rodzaju sylwetek damskich zwróć więc szczególną uwagę na rodzaje talii, które możesz wykreować za pomocą odpowiednio dobranych ubrań.

Praktyczne rady to m.in.:

 • Bluzki z dekoltem w kształcie litery V są najbardziej polecane, gdyż optycznie wysmuklają sylwetkę oraz zwracają uwagę na biust.
 • Sukienki i tuniki z wysoko osadzoną talią lub te z paskiem pod biustem będą najkorzystniejszymi modelami, gdyż tworzą efekt wydłużonej, smukłej talii.
 • Szukaj spodni oraz spódnic z prostym krojem, które nie dodają dodatkowej objętości w biodrach. Idealne będą fasony, które optycznie wyszczuplą dolną część ciała.
 • Unikaj kurtki i płaszcze z duże ilością ozdób w górnej części - dąż do prostoty i minimalizmu, co zrównoważy proporcje.

Mając na uwadze te porady, pamiętaj, że podstawą jest Twoje samopoczucie w ubraniu. Każda z typów sylwetek damskich jest piękna i unikalna, a odpowiednio dobrana odzież plus size ma za zadanie tylko i wyłącznie podkreślić to piękno.

Znaczenie odpowiedniej odzieży plus size

Wybór odpowiedniej odzieży plus size to kluczowy element, który wpływa na to, jakie samopoczucie towarzyszy nam każdego dnia. Gdy dobrze czujesz się w swoim ciele i w tym, co na nim nosisz, wzrasta pewność siebie, co bezpośrednio przekłada się na komfort życia. Właściwe ubrania mogą zaakcentować to, co w Twojej sylwetce jest najpiękniejsze, a jednocześnie skierować uwagę od elementów, które chciałabyś ukryć. Poznając swoją budowę ciała i zrozumienie, jak dobierać ubrania do sylwetki, można wzbogacić swoją garderobę o idealnie dopasowane do figury modele, które podkreślą unikalny styl i osobowość.

Dobierając odpowiedni fason, kolor czy wzór, możesz optycznie wyszczuplić sylwetkę, dodać sobie kilka centymetrów, zrównoważyć proporcje ciała, a przede wszystkim poczuć się atrakcyjnie i pewnie. Dlatego tak ważnym jest, aby zadbać o to, aby odzież plus size była nie tylko modna i zgodna z najnowszymi trendami, ale przede wszystkim dopasowana do typu sylwetki i komfortowa. Dzięki temu każda kobieta, niezależnie od rozmiaru, może czuć się modnie, stylowo i pięknie każdego dnia.